4.Yeşil Ekonomi Ödülleri sahiplerini buldu

Gazeteci Celal Toprak’ın sunduğu Yeşil Ekonomi Programı’ndan yola çıkılarak, çevreye verdiği önem ve duyarlılık nedeniyle proje üretmiş kişi ve kurumları onurlandırmak üzere düzenlenen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nin, bu yıl 4.’sü verildi.

 

Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’da düzenlenen törene; iş dünyası, bürokrasi, yerel yönetimler ve medya dünyasından yoğun katılım gerçekleşti.

 

Celal Toprak ve Mehmet Gözcü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreninde; ‘son ağaç kesildiğinde ve son balık tükendiğinde paranın hiçbir şey olduğunu düşünenler’ biraya geliyor ve Yeşil Ekonomi konusunda adım atanlar bu anlamlı gecede yüreklendiriliyor.

 

Afrika ondan soruluyor… Türk işadamları arasında Afrika’yı en iyi bilen isimlerden biri Yusuf Öztürk… Sadece Kara Kıta’da 6’dan fazla ülkede önemli projelere imza attı. Afrika’nın muzlum halkına yol götürdü, enerji verdi. Bunu yaparken Afrika’nın doğal yapısına zarar vermemeye azami özen gösterdi. Yusuf Öztürk Afrika’da iş yapmak isteyen herkesin de önünü açtı. Açmaya da devam edeceğini vurguluyor her defasında…  Gıdadan tekstile, inşaata, ticarete Afrika’da her alanda önemli işlere imza atan Yusuf Öztürk’e bu başarılarından dolayı ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Saygılarımızla

Mehmet Gözcü

İşte  4.Yeşil Ekonomi Ödülleri

-Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU

-Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret ORMAN

-Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat HAZİNEDAR

-Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU

-Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf ÖZTÜRK

-TANAP Genel Müdürü H.Saltuk DÜZYOL

-Ahmet Kenan TANRIKULU

 -NTV Doğuş Yayın Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman YERDELEN

-Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖNDER

-Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet REİS

-Onkat Bilişim AŞ Ortağı Nezihe KILINÇ

 -Op.Dr.Mesut ÖZCAN

-Ekol Lojistik A.Ş Genel Müdürü Cavit Dğirmenci

 -Elita Gıda A.Ş Genel Müdürü İbrahim Ethem CAN