Öztürkler'den Kamerun'da 1 Milyar Dolarlık Konut Projesi

Öztürkler Holding, Kamerun’un Başkenti Yaounde’de 660 adet lüks parlamento konutu ve devlet çalışanları için 8 farklı bölgede toplam 10 bin adet sosyal konut inşa edecek. Projenin bütçesi 1 milyar 183 milyon dolar.
Öztürkler'den Kamerun'da 1 Milyar Dolarlık Konut Projesi

Kamerun’un başkenti Yaounde’de 660 adet lüks parlamento konutu ve devlet çalışanları için 8 farklı bölgede toplam 10 bin adet sosyal konut inşaasını kapsayan projede imzalar atıldı. Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk başkanlığında Kamerun’a giden heyet, Çevre ve Şehircilik Bakanı Jean Claude Mbwentchou ile imzaları atmak üzere bir araya geldi. Bir yılı aşkın bir süredir görüşmeleri devam eden projesinin bütçesi 1 milyar 183 milyon dolar.

Proje, toplam 10 ayrı arazide kategorilere ayrılmış şekilde anahtar teslim olarak tasarlandı. Proje, okullar, hastaneler, alışveriş alanları, karakollar ve spor komplekslerinin de olacağı midi ölçekte bir şehir olarak planlandı. Parlamenterler için tasarlanan 660 adet konutun her biri 550 metrekare büyüklüğündeyken; devlet çalışanları için tasarlanan 10 bin adet konutun büyüklüğü ise 115 metrekare olacak. Projenin  toplam teslimat süresi 60 ay olarak planlanıyor.

Öztürkler'den Kamerun'da 1 Milyar Dolarlık Konut ProjesiAltyapı çalışmaları tamamlandı

Kendilerine yer tesliminin yapıldığını ve zemin etüdlerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, süreç hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Tüm detay ve uygulama projeleri onaylandı ve yapım aşamasına geçildi. Mühendis kadrolarımız tarafından uzun ve detaylı bir şekilde gerekli tetkikleri gerçekleştirdik ve altyapı çalışmalarını tamamlandık. Yaounde’nin ilk sosyal lojman projesini Öztürkler olarak hayata geçirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Afrika ile gerçekleştirdiğimiz bu projeler uluslararası arenada bayrağımızın dalgalanmasına vesile olurken; ekonomimize ve inşaat sektörüne de ciddi katkıları bulunuyor. Afrika ülkelerinde üretim olmadığı için, kullanılacak olan tüm malzeme ve ekipmanları Türkiye’den tedarik edeceğiz. Dolayısıyla ülkemizde konut yapımında kullanılan ürünlerin üreticilerini de bu proje kapsamında Afrika pazarına sokmuş olacağız. Ayrıca iş gücü bakımından büyük bir ivme kazanacağımızı söyleyebiliriz. Projenin bu aşamaya gelişinde çalıştığımız tüm beyaz yakalı personelimiz Türkiye’den. Projenin hızla devam edecek ileriki dönemlerinde daha fazla beyaz yakalı personele ihtiyacımız olacak ve tercihimiz yine ülkemizde yetişmiş uzmanlardan yana olacak” dedi.